سنگ پله

سنگ پله

سنگ پلهReviewed by سنگ نقش جهان on Dec 15Rating: 5.0سنگ پلهبازرگانی سنگ نقش جهان

در انتخاب سنگ پله و سنگ زیرپله لازم است ابتدا چند نکته را یادآور شوم که پله ها ، به علت رفت و امد دائما در معرض سایش ، ضربه ، کثیف شدن و الودگی است که این ویژگی پله ها در انتخاب نوع سنگ موردنظر می باشد.

البته با توجه به اینکه پله ها در خارج ساختمان در فضای سرپوشیده و یا در فضای بازند و یا اینکه در داخل ساختمانند ، هر کدام از این ویژگی ها کم یا زیاد شده و یا ویژَگی هایی به ان اضافه می شود ، که باید مورد توجه قرار گیرد.

–                   به این علت که پله ها در معرض سایش قرار دارند باید دانست که اگر قرار است از سنگ های ساییده شده استفاده کرد ، سنگهای گرانیتی مقاومت بسیار بیشتری نسبت به انواع مرمریت ها، سنگ چینی ، تراورتن و لایم استون ها دارند و جلا و درخشش آن بسیار بادوام تر خواهد بود. البته پله های تراورتن که به صورت چرمی فراوری شدند نیز در اثر سایش از ریخت نیافتاده و زیبایی خود را حفظ می کنند.

–                   با توجه به ضربه خور بودن پله ، باید دانست که اکثر سنگ ها دارای مقاومت بالایی در قبال ضربه هستند که در این میان سنگ های اهکی با تراکم پایین و اسلیت ها از این قاعده مستثنا می باشند.

–                      پله ها در معرض کثیف شدن واقع شده اند که خود دو نکته را مورد توجه قرار می دهد